През януари се проведе първата среща по проект We Teach Data – „Мотивиране на учителите за интегриране на науката за данните в STEM предметите“. В директна връзка в електронна среда се включиха представители на партньорските организации – от българска страна представителите на РААБЕ България и ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, издателство EXPOL Pedagogika и Gymnazium Metodova от Словакия, гръцките партньори от училище Platon M.E.P.E. и представителите на НПО сектора DIGITAL IDEA, както и португалците от UPT.
Сред основните цели на срещата бяха запознаване на партньорите с главните характеристики на проекта, създаване на комуникационни канали и средства, както и разпределяне на задачи и отговорности. Участниците планираха предстоящите дейности в краткосрочен план.
Партньорските организации обсъдиха темите за бъдещи комуникации и събития, част от които ще са обучението на ключовите експерти и разработване на подробна концепция за обучителните теми и материали. В скоро време уебсайтът на проекта, който ще се поддържа на 5 езика, ще стане достъпен за широката аудитория. Координаторите на проекта от РААБЕ България представиха основните характеристики на We Teach Data, както и подробности за всеки работен пакет. Също така партньорите обсъдиха ролята на Управителния комитет на проекта и се обединиха около избора на членове.
Проектът We Teach Data цели повишаване на ключовите компетентности на учениците, включително и дигиталните умения по отношение на боравене с информация и данни. Очаква се да бъдат ангажирани минимум 600 ученици от България, Словакия и Гърция. Сред приоритетите е и надграждане на STEM уменията на учителите в областта на използването и анализирането на данни. Предвижда се заложените цели да се постигнат чрез разработването на онлайн курс за обучение на учители, както и провеждане на семинари за учители за това как да използват учебните ресурси в практиката си.
Дейностите по проект We Teach Data се осъществяват с финансовата подкрепа на ЕС.